Diyarbakır Projesi

 Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Diyarbakır, yüzyıllar boyunca Güneydoğu Anadolu’nun fikir, sanat, kültür ve bilim merkezi olmuştur. Önemli bir ticaret merkezi olan şehir günümüzde de bu özelliğini korumaktadır.

İslam Tarihçisi Prof. Dr. Abdurrahman ACAR Diyarbakır şehrinin önemini kısaca şöyle özetler;

"Diyarbakır daima bir kavşak noktası olmuştur. Bu özelliği nedeniyle geçmişten günümüze kadar gelişen tarihi süreç içerisinde önemli bir tarihi mirasa sahip olan kent, tarihinin başlangıcından günümüze kadar toplamda 33 medeniyete ev sahipliği yaparak farklı uygarlıkların idaresinde kalmıştır. 639 yılında İslam orduları tarafından fethedilen Diyarbakır, toplumların farklı din, inanç ve kültürel değerlerinin bir arada bulunduğu bir şehir olması sebebiyle önemli bir kültürel zenginliği barındırmaktadır. Diyarbakır, bu şehre gelen toplumların beraberinde getirdikleri ve burada oluşturdukları kültür ve medeniyetlerin izlerini ve eserlerini içinde barındırması nedeniyle adeta bir açık hava müzesi konumu haline gelmiştir.”  

Modern, konforlu ve kaliteden ödün vermeyen prensibiyle geleceğimizin sahibi gençlerimize İstanbul'da dört öğrenci yurdu ile hizmet veren  İlim Kültür ve Eğitim Vakfı,yine İstanbul gibi kadim bir tarih ve kültürel zenginliğe ev sahipliği yapan Diyarbakır şehrimizin gençlerine hizmet verecek bir projeyi hayata geçirecek adımı atmıştır.

Bu Projede: Üniversite Erkek Öğrenci Yurdu, MİLKO Merkezleri, Milli Gazete ve TV5 büroları toplantı ve konferans salonları,  Sosyal tesisler, Misafirhane ve çok amaçlı birimler bulunacaktır. 

DİYARBAKIR ANADOLU GENÇLİK YÜKSEK ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU’NUN; ARSA ALANI: 2.000 metrekare, YURT KAPASİTESİ: 175 kişi, TOPLAM İNŞAAT ALANI: 5.593 metrekaredir. 

Aynı zamanda bölgeye ve ülkeye hitap eden bu müessese oldukça yoğun hizmetlerimizin bir merkezi olacaktır.

İnsanlık ve ülkemiz için en önemli yatırımlardan biri olacak bu YILDIZ PROJE en hayırlı yatırımımız olarak addedilmektedir.

Projemize destek veren şahıs veya kurumlarımızın temsilcilerine şimdiden teşekkür ediyor ve bu başarılı yatırımın Aziz Milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

 

Diyarbakır Projesi - İKEV - İlim Kültür ve Eğitim VakfıDiyarbakır Projesi - İKEV - İlim Kültür ve Eğitim VakfıDiyarbakır Projesi - İKEV - İlim Kültür ve Eğitim VakfıDiyarbakır Projesi - İKEV - İlim Kültür ve Eğitim VakfıDiyarbakır Projesi - İKEV - İlim Kültür ve Eğitim VakfıDiyarbakır Projesi - İKEV - İlim Kültür ve Eğitim Vakfı